Folosim cookies pentru a va oferi o experienta personalizata. Click aici pentru mai multe informatii despre cookies si modul lor de folosire.

Prezentare Qatar

Prezentare Qatar

...

Citeste mai mult

Prezentare Qatar


Meandrele Mekongului si magia Siamului Ho Chi Minh - Danang - Hoi An - Hue - Hanoi - Halong Bay - Siem Reap - Bangkok 

Perioada: 16.10 - 30.10.2018 (15 zile/13 nopti) 
PRET/persoana: 2375 EURO (loc in camera dubla, taxe incluse) 
Pret pentru a treia persoana, adult sau copil (pat suplimentar in camera dubla): 2375 EURO 
ATENTIE: patul suplimentar este pat pliant si va fi adaugat intr-o camera dubla, spatiul fiind limitat. 
Camerele cu 3 ocupanti sunt la cerere. 
Camera single: 2790 EURO 

SERVICII INCLUSE: 
• transport cu avionul Bucuresti - Ho Chi Minh si Bangkok - Bucuresti cu compania QATAR AIRWAYS (schimbarea curselor la Doha); 
• transport cu avionul: Ho Chi Minh - Danang, Danang - Hanoi, Hanoi - Siem Reap cu compania Vietnam Airlines; 
• transport cu autocar local Siem Reap - Bangkok; 
• 13 nopti cazare in hoteluri de 3* si 4*: 2 nopti in Ho Chi Minh, 3 nopti in Danang, 1 noapte in Hanoi, 1 noapte pe vas de croaziera in Halong Bay, 3 nopti in Siem Reap, 3 nopti in Bangkok; 
• 12 mic dejunuri, 4 mese de pranz (zilele 3, 5, 7, 8), 3 cine (zilele 2, 8, 10); 
• excursiile, croazierele, vizitele si intrarile mentionate in program; 
• insotitor roman de grup; 
• taxele de aeroport si catering (pot suferi modificari); 
• taxa procesare acte pentru viza Vietnam; 
• taxa viza Thailanda si procesare acte (poate suferi modificari). 

NU SUNT INCLUSE: 
• bacsisuri (se practica in tarile vizitate): 35 USD/persoana (se achita insotitorului roman de grup la sosirea in Ho Chi Minh); 
• taxe de viza Vietnam: 25 USD/persoana, se platesc la sosirea pe aeroportul din Ho Chi Minh (tarif informativ); 
• taxe de viza Cambodgia: 35 USD/persoana, se platesc la sosirea pe aeroportul din Siem Reap (tarif informativ);  
• asigurarea medicala si storno (optionala, se incheie la semnarea contractului de prestari servicii turistice);  
• excursiile optionale si intrarile la alte obiective turistice decat cele mentionate in program. 

ORAR INFORMATIV DE ZBOR CURSE INTERNATIONALE (ore locale): 
16.10 Bucuresti 12:55 - Doha 17:50            durata zborului: 04h55min
17.10 Doha 01:55 - Ho Chi Minh 13:55      durata zborului: 08h00min
19.10 Ho Chi Minh 15:00 - Danang 16:20  durata zborului: 01h20min
22.10 Danang 08:10 - Hanoi 09:30              durata zborului: 01h20min 
24.10 Hanoi 18:05 - Siem Reap 19:50         durata zborului: 01h45min
30.10 Bangkok 08:35 - Doha 12:10             durata zborului: 07h35min
30.10 Doha 16:00 - Bucuresti 20:15            durata zborului: 05h15min 

EXCURSII OPTIONALE (minim 25 participanti, preturi informative): 
• Excursie la Hue, vechea capitala a Vietnamului: 65 EURO/persoana. 
• Piata plutitoare Damnoen Saduak: 60 euro/persoana; 
• Cina la restaurantul unui zgarie nori cu platforma rotativa: 35 euro/persoana; 
• Cina si plimbare pe raul Chao Phaya: 50 euro/persoana.

Filtre

Au fost gasite 0 circuite

Cautarea nu a intors nici un rezultat!
Va rugam schimbati parametrii de cautare si incercati din nou!